WordPress Hızlandırma: Doğru Hosting Seçimi

Hızlı wordpress sitelerin olmazsa olmazı doğru hosting seçimidir. Öyle ki siteniz ne kadar optimize olursa olsun yanlış bir hosting seçimi tüm çalışmalarınızı alt üst edebilir. Emeklerinizi boşa çıkarabilir. Bu yüzden sitenizin hitini de göz önüne alarak hosting seçiminizi o yönde yapın.

Paylaşımlı Sunucu mu Özel Sunucu mu?

Bu konu tamamen size özel bir konu. Eğer çok fazla ziyaretçiniz varsa, normal paylaşımlı sunucular sürekli sorun çıkarabilir. Dolayısı ile hit kaybı ve gelir kaybı yaşayabilirsiniz. Bu duruma maruz kalmamak adına hosting hizmetinizi seçmeden önce mutlaka firma ile iletişime geçerek sitenizin durumunu anlatınız. Sitenin durumuna göre firma sizi yönlendirecektir. Yine duruma göre hosting, sanal sunucu ya da fiziksel sunucu olarak hizmet sağlanacaktır.

Sitemi Optimize Ettim Hosting Ne Kadar Önemli?

Hosting konusu çok önemli. Yukarıda belirttiğimiz gibi siteniz ne kadar optimize olursa olsun yavaş bir sunucu sizi de yavaşlatacaktır. Bazı paylaşımlı sunucularda site sayıları 1000 ve üzeri olmaktadır. Her sitenin eşit CPU kullanım hakkı olduğunu düşünürsek bu durum sitenizi olumsuz etkileyecektir. Çünkü fazla olan hit sayınız CPU limitini dengelemek için düşürülecektir, bazı durumlarda siteniz erişime kesilecektir. Bazı durumlarda aşırı yavaş açılacaktır ve hiç ulaşılamaz olacaktır. O yüzden tüm bunları mutlaka göz önünde bulundurun ve hosting seçimi yaparken acele etmeyin. Aksi takdirde emekleriniz boşa gidecektir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir