WordPress Sitenizi Hızlandırma Teknikleri Giriş

WordPress hızlandırma konusu hiç şüphesiz tüm webmaster arkadaşların en çok önem verdiği konulardan bir tanesi. Çok fazla eklenti ve ağır temaya gömülen siteler zamanla aşırı yavaşlar ve kullanılmaz hale gelir. Bu duruma maruz kalmamak adına siteniz üzerinde çeşitli optimizasyon ve iyileştirmeler yapmanız gerekmektedir. WordPress Hızlandırma kategorisi altında sizlerle WordPress sitenizi nasıl hızlandırırsınız bölüm bölüm onları paylaşacağız.

     1. WordPress Sitenizin Hızını Ölçün

Öncelikle sitenizin genel durumunu kontrol edin. Kaç saniye de açıldığı, kaç saniye de ping aldığı ve tarama hataları gibi unsurları gözden geçirin. En başından bu analizi yapmak çok önemlidir, en azından neyle karşı karşıya olduğunuzu bilirsiniz ve ona göre hareket edersiniz. Aşağıdaki araçlarla sitenizin genel durumuna bakabilirsiniz;

Bu test araçları tamamen ücretsizdir. Ve sitenizin genel durumu hakkında bilgi verecektir. Çıkan sonuçlara göre sitenizi optimize etmeye başlayabilirsiniz. Biz genel olarak sırasına göre hareket edeceğiz ve ikinci adıma geçeceğiz.

2. Tema Seçimi ve Önemi

Hiç şüphesiz WordPress sistemlerin en güzel yanı, çok fazla tema seçeneği olması ve kullanışlı olması. Ek olarak temaları destekleyen çok fazla eklenti olması da pozitif yönler arasında yer almaktadır. Ancak temalar bazen aşırı fonksiyon ve sorgu barındırabiliyor. Bu da sitenin SQL server üzerinde çok yük oluşturmasına neden oluyor ve doğal olarak site yavaşlıyor. Ana sayfasında çok fazla resim barındıran, büyük slider kullanan ve çok fazla özelliği olan temalardan mutlaka kaçının.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir